• 15 listopada 2022 r. OLIMPIADA BHP W PRACY - ELIMINACJE SZKOLNE

     • W dniu dzisiejszym tj. 15 listopada 2022 r. odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy w Zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie. W eliminacjach wzięło udział 16 uczniów, kształcących się w zawodzie technik rolnik. Najwyższy wynik, a tym samym awans do finału wojewódzkiego, uzyskał uczeń klasy 4 TR (5) Wojciech Kulpa. 

      Organizatorem olimpiady jest Państwowa Inspekcja Pracy OIP w Rzeszowie. Opiekunami są panowie Stanisław Zagaja i Paweł Kluz.

     • 15 listopada 2022 r. WARSZTATY Z KAROLEM – ABSOLWENTEM NASZEJ SZKOŁY

     •      

       Karol Mucha to absolwent naszej szkoły, który obecnie realizuje się jako kucharzw znanych restauracjach na Podkarpaciu. Chętnie też odwiedza naszą szkołę i dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kolegami. 15 listopada przeprowadził warsztaty kulinarne dla uczniów klasy 3. i 1. Technikum. Tym razem prezentował to, w jaki sposób można przygotować pyszne i wykwintne potrawy z mięsa drobiowego.  

      Za każdym razem Karol przekazuje młodszym kolegom dawkę sporej wiedzy i umiejętności, które z pewnością znacznie wzbogacają ofertę edukacyjną naszej szkoły.

      Dziękujemy i już nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów.

     • Za wolność… dziękujemy

     • 13 listopada 2022 roku w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu miał miejsce koncert z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu, Centrum Kultury i Gminną Bibliotekę w Zarzeczu.  

      Gościem wieczoru był chór Jednego Serca Jednego Ducha w składzie kameralnym, któremu towarzyszyli muzycy Rodziny Jednego Serca Jednego Ducha. Podczas koncertu wystąpili również laureaci Wojewódzkiego Konkursu Ojczyzna w poezji i pieśni patriotycznej, który na stałe wpisał się już od kilku lat w kalendarz imprez organizowanych przez Centrum Kultury w Zarzeczu. Konkurs cieszy się dużą popularnością i w tym roku wpłynęło ponad 150 zgłoszeń z różnych części województwa podkarpackiego. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego.

      Koncert odbył się w sali gimnastycznej, która tego wieczoru zamieniła się w salę koncertową. Był to dwugodzinny wieczór pełen wzruszeń.  Z pewnością była to uczta duchowa, dla wszystkich, dla których ważne są takie wartości jak wolność, niepodległość czy patriotyzm.

      Salę przez dwie godziny wypełniały dźwięki znanych polskich piosenek i pieśni patriotycznych. Po koncercie uczniowie kierunków technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz zaprosili wszystkich uczestników na poczęstunek. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych potraw, takich jak bigos czy żurek, a desery w tonacji biało-czerwonej z pewnością zadowoliły nawet najbardziej wymagających gości.

      Pomysłodawczyniami Koncertu Patriotycznego były panie Beata Klisz, Grażyna Winiarz i Dorota Winiarz. W organizację konkursu włączyli się nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół.

      Koncert realizowany był w ramach projektu finansowanego przez Fundację Muza Dei.  

     • Zakończyliśmy realizację projektu „Poznaj Polskę” !!!

     •                               

      92 uczniów  z wszystkich typów szkół odkrywało bogactwo historyczne, przyrodnicze i kulturowe naszego kraju podczas dwóch trzydniowych wycieczek.

      Pierwsza z nich w Góry Świętokrzyskie odbyła się w dniach 26 – 28 października, pojechała na nią młodzież z Polski i Ukrainy, głównie z klas drugich technikum. Trasa wycieczki biegła od Zarzecza, przez Chęciny, Nową Słupię, Michniów, Oblęgorek, Święty Krzyż, Ujazd i Opatów. Uczniowie zobaczyli: urokliwą i niepowtarzalną Jaskinię Raj, Zamek Królewski w Chęcinach – warownię typu wyżynnego, Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej w Michniowie, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu, zamek Krzyżtopór w Ujeździe – jeden z największych budowli pałacowych w Europie, a także trasę podziemną w Opatowie.

      Wspólnie przygotowywane posiłki w gościnnych progach schroniska młodzieżowego w Nowej Słupi pozwoliły na integrację uczestników wycieczki, którzy miło spędzili czas wolny grając na gitarze i akordeonie oraz śpiewając polsko – ukraińskie przeboje.

      Druga wycieczka w Bieszczady miała miejsce w dniach od 15 do 17 listopada. W programie było wiele atrakcji, które umożliwiły uczestnikom  przeżycie niezapomnianych wrażeń, a interdyscyplinarne lekcje  historii, geografii, języka polskiego, kultury fizycznej i religii przypadły wszystkim do gustu. Uczestnicy  zwiedzili: zamek Kamieniec w Odrzykoniu, muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu,  multimedialne muzeum Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, chatkę wariatkę w Uhercach, klasztor w Komańczy – miejsce internowania ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, skansen w Sanoku. Był także rejs statkiem po Solinie  i gimnastyka w basenie Aquarius w Lesku.

      Pomysłodawcą i kierownikiem wycieczek była pani Maria Głąb, natomiast opiekunami – panie: Sylwia Strzębała, Bożena Kolasa i pan Sławomir Lech.

     • 16 listopad 2022 r. Gość z Włoch

     • W dniu dzisiejszym mieliśmy zaszczyt gościć wspaniałego kucharza z Włoch Emiliano Castagana. Warsztaty były organizowane przez Ambasadę Włoską w ramach VII Tygodnia Kuchni Włoskiej w Świecie. Nasi uczniowie pod fachowym okiem włoskiego mistrza wykonali makarony w trzech wariacjach : pomidorowej, szpinakowej i pieprzowej. Potrawy wyglądały bardzo efektownie i smakowały nieziemsko, tym bardziej że wykonane były z typowo Włoskich produktów. Bardzo dziękujemy za wspaniałe warsztaty.

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Zapraszamy do obejrzenia debaty wyborczej, w której wzięli udział:

      - Jadwiga Baryła z klasy 4TRŻ;

      - Valentyn Savitskyi z klasy 3TŻ;

      - Vladyslav Blagodyr z klasy 1TRIO.

      Filmik z debaty:

       

     • 13 listopada 2022 r. DESERY W BARWACH BIAŁO-CZERWONYCH

     • Uczniowie Technikum – kierunek żywienie i usługi gastronomiczne oraz Szkoły Branżowej I Stopnia – kierunek kucharz pod opieką swoich nauczycieli pani Renaty Jedynak i Małgorzaty Bal z wielkim zaangażowaniem przygotowali słodki poczęstunek w barwach biało-czerwonych dla gości, którzy przyjęli zaproszenie i wzięli udział w koncercie upamiętniającym 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W przygotowania włączyły się również panie Marta Flejszar i Dorota Pieczonka.

      Przygotowane desery nie tylko pięknie się prezentowały, ale były przede wszystkim pyszne. 

     • 11 listopada 2022r. GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     • 11 listopada 2022 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach upamiętniających 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Pani dyrektor Beata Klisz wrazz dwoma uczniami klasy mundurowej Karoliną Płocicą i Kubą Koralewiczem złożyli symboliczną wiązankę pod pomnikiem 162 Ofiar Hitlerowskich w Zarzeczu. Następnie uroczyste obchody miały miejsce w Siennowie, gdzie została odprawiona uroczysta msza św., po której wszyscy przeszli na plac przy remizie OSP. W uroczystościach uczestniczyła również klasa mundurowa wraz pocztem sztandarowym. 

      Uczennice naszej szkoły Wiktoria Bobrek i Wiktoria Janusz pod opieką pani Lidii Mach-Florek prezentowały naszą szkołę uczestnikom Questu poświęconego mjr Ludomirowi Wolskiemu. Uroczyste obchody Święta Niepodległości połączone byłyz odsłonięciem muralu poświęconemu majorowi, który urodził się w Siennowie. 

     • 10 listopada 2022 r. szkolne obchody "Za Wolność Dziękujemy"

     • Dzisiaj uczciliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela historii pana Marcina Wiśniewskiego przygotowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, który nawiązywał do tematyki odzyskania niepodległości. Tegoroczne spotkanie miało również na celu uświadomić wszystkim uczniom jak ważnymi wartościami są: wolność, niepodległość i patriotyzm.

     • 10 listopad 2021 r. Rozsztrzygnięcie szkolnego konkursu literackiego.

     • Podczas uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom oraz laureatom szkolnego konkursu literackiego pt: "list do Patrona Zespołu Szkół - Wincentego Witosa" zorganizowanego przeze p. A. Pilch, p B. Kolasę i p. M. Gołąb.

     • 10 listopada 2022r. UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS MUNDUROWYCH

     •    

      10 listopada 2022 roku uczniowie Technikum – kierunek logistyk – klasa mundurowa złożyli uroczyste ślubowanie, podczas którego pani dyrektor Beata Klisz wręczyła kadetom pagony zgodnie z Regulaminem klas mundurowych. To niezwykle ważnai podniosła chwila dla całej społeczności szkolnej.

      Uczniowie edukację wojskową realizują we współpracy z 14 Dywizjonem Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza w Jarosławiu. Zajęcia terenowe odbywają się na terenie Strzelnicy Wataha w Łapajówce. Uczniowie mają również do dyspozycji strzelnicę laserową, którą znajduje się w internacie naszej szkoły.

     • 9 listopada 2022 r. Sukces naszych uczniów

     • 9 listopada 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbył się XVII Wojewódzki Konkurs Turystyczny „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie”. Naszą szkołę reprezentowała grupa polsko – ukraińska w składzie: Karolina Ryfa, Amelia Winiarz, Sofija Novosad i Vitalij Kostiv. Uczniowie przedstawili historię działalności naszej szkolnej izby regionalnej – Witosówki, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i kulinarne i zdobyli pierwsze i drugie miejsce. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły Witosówka będzie znana szerokiemu gronu odbiorców.

      Uczniom gratulujemy sukcesu

     • 9 LISTOPADA 2022 SUKCES WOJTKA

     • W dniu 09.11.2022 w Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbył się XVII Wojewódzki Konkurs Turystyczny  na „Najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie” Uczeń klasy IV TR Wojciech Kulpa za swój ,,produkt’’ jakim były modele maszyn rolniczych wykonane z papieru uzyskał nagrodę specjalną . Uczniowi Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Opiekunem ucznia był pan Tomasz Wąsacz

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Za nami pierwsza tura wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Każda klasa wytypowała 3 kandydatów, którzy wzięli udział w wyborach. Głosowało 195 osób. Oto wyniki:

      Jak widzicie najwięcej głosów otrzymała Jadwiga Baryła z klasy 4TRŻ – 17%.

      Następnie ex aequo8,3% głosów otrzymali: Patryk Cedzidło z klasy 1 BLK oraz Miłosz Stabryła z klasy 1 TŻH.

      Kolejni, również ex aequo,zdobywając 7,3%byli:VladyslavBlagodyr z klasy 1 TRIO oraz ValentynSavitskyi z klasy 3 TŻ.

      Pozostali uczniowie otrzymali:

      2BLK                                                                                    1TL

      - Krystian Iwosa 2BLK – 0,5%                                     - Alex Białas 1TL – 3,1%

      - YuliaShyshka 2BLK – 3,1%                                        - Hubert Mich 1TL – 4,1%

      - VladyslavIvashutych 2BLK – 1%                             - Karolina Didenko 1TL – 1%

       

      1LO                                                                                       1TŻH

      - Roksana Mazur 1LO – 1%                                         - Katarzyna Tokarz 1TŻH – 2,6%

      - Karolina Cicirko 1LO – 2,6%                                      - Wiktoria Winiarz 1TŻH – 1%

      1TRIO                                                                                  2TIŻ

      - Kacper Świerk 1TRIO – 2,6%                                   - Hubert Majka 2TIŻ – 1,5%

       

      2TLR                                                                                     3TL

      - Karolina Ryfa 2TLR – 2,1%                                        - Kacper Superson 3TL – 1,5%

      - Szymon Flak 2TLR – 1%                                             - Michał Lorenc 3TL – 0,5%

                                                                                                    - Norbert Bielec 3TL – 0,5%

      3TŻ                                                                                       4TL

      - Zuzanna Kość 3TŻ – 1%                                             - Karolina Gołąb 4TL – 3,1%

      4TRŻ                                                                                    - Kacper Lasek 4TL – 1,5%

      - Ivan Tseiko 4TRŻ – 3,1%                                            - Natalia Winiarz 4TL – 0,5%

       

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w wyborach.

      Przed nami bardzo gorący czas ponieważ w następnym tygodniu, czyli w dniach 07-11.11.2022r.
      5 kandydatów, którzy otrzymali największą ilość głosów i tym samym przeszli do II tury wyborów, przedstawi swój skład komitetu wyborczego oraz dokładny program wyborczy. Odbędzie się również debata, podczas której zadamy wiele pytań naszym kandydatom!

      UWAGA!!!!

      Już teraz naprzeciwko wejścia, obok W.Witosa znajduje się specjalny pojemnik, do którego możecie wrzucać swoje pytania skierowane do kandydatów. Najciekawsze z nich zadamy podczas debaty wyborczej!

      PAMIĘTAJCIE TO WY TWORZYCIE NASZĄ SZKOŁĘ 😊

                                                    

                                                    

     • Kultura bezpieczeństwa w Zespole Szkół w Zarzeczu

     • Kultura bezpieczeństwa

       

      W roku szkolnym 2022/23 nasza szkoła przystąpiła do realizowanego przez Państwową Inspekcje Pracy w Rzeszowie programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Celem programu jest kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy wśród młodzieży oraz podniesienie wiedzy dotyczącej prawa pracy wśród młodych ludzi wchodzących na rynek pracy.

      Nasza szkoła weźmie także udział w X edycji konkursu „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”.

      Szczegółowe informacje są dostępne u pana Pawła Kluza, w sekretariacie szkoły, a także na stronie internetowej PIP w Rzeszowie.

      Etap szkolny zostanie zrealizowany do 15 grudnia  bieżącego roku.
      Baza pytań do etapu szkolnego, dostępna jest na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Pracy:

      https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/267457/BAZA%20Pytan%20Poznaj%20swoje%20prawa%20w%20pracy%20rok%20szkolny%202022-2023.pdf

      Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy powodzenia.

     • 4 listopada 2022 finał Wojewódzkiego Konkursu Patriotycznego

     • W piątek 4 listopada 2022 roku w pałacu rodu Dzieduszyckich w Zarzeczu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Patriotycznego "Ojczyzna w poezji, pieśni i piosence" w kategorii - poezja. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie technikum logistycznego: Aleksandra Dziamara, Norbert Bielec i Kacper Superson. Czy nasi uczniowie zdobyli miejsca na podium dowiemy się już niebawem podczas Wieczoru Patriotycznego 13 listopada 2022  i koncertu „ Za wolność…. dziękujemy”.

      Trzymamy kciuki!

      Zdjęcia: p. Katarzyna Szarek

      Do konkursu uczniów przygotowywała p. Bożena Kolasa

     • Planowanie logistyczne wraz z Funduszem Europejskim!

     • 3 października  podczas zajęć z podstaw logistyki odbyła się „Lekcja o Funduszach Europejskich”  

      Uczestnikami lekcji była klasa I i II kształcąca się w zawodzie technik logistyk.

      Organizatorem akcji jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

       

      Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez film, grę planszową i materiały edukacyjne poznawali czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń.

      Wielu uczniów zgłaszało pomysły zmian dla swojej miejscowości  oraz naszej szkoły. Okazuje się że najczęściej w swoich miejscowościach zgłaszana była potrzeba na super szybki światłowód, skatepark i inne. Atrakcyjnym pomysłem ulepszeń dla naszej szkoły była propozycja strefy relaksu w szkolnym patio!

     • Sukces naszej uczennicy.

     • 21 października w Jarosławiu odbył się finał jubileuszowego XX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego.
      W kategorii twórczość własna zaszczytne III miejsce zdobyła uczennica klasy 4TL4 Aleksandra Dziamara za wiersz „Pustka”.

      Oto próbka talentu naszej utalentowanej uczennicy:

       

      Pustka

       

      Stoję pośrodku niczego, otula mnie ciemność.

      Rozglądam się dookoła, widzę czerń spowijającą każdy kąt.

      Czy właśnie tyle po nas pozostanie – zakurzone meble, popękane okna?

      Nie słyszę niczego, ta gorzka cisza rozrywa moje serce.

      Ściany wydają się takie zimne i bezduszne, przykładam do nich głowę.

      Nasłuchuję z utęsknieniem, lecz odpowiada mi nostalgia.

      Pamiętam jak w tych ścianach wybrzmiewały nasze śmiechy.

      Te wszystkie kąty pamiętają nasze namiętne pocałunki.

      Pomimo chłodu i mroku tego miejsca, tylko tu czuję się jak w domu.

      To nasza przystań z dala od nienawistnego świata.

      Zamykam oczy i poddaję się wspomnieniom, lecz to na nic…

      Cóż mi z tego, gdy już zapomniałam Twoją twarz?!

      Po omacku przeszukuję każdą cząstkę mnie, lecz już nie potrafię Cię odnaleźć.

      Już nie czuję na sobie Twojego zapachu,

      To miejsce bez Ciebie umarło.

      Czuję to i ból się potęguje.

      Pomimo chłodu kładę się na podłodze – tej samej, pamiętającej niejeden taniec.

      Zasypiam czekając aż mnie obudzisz…

      Lecz to się nie zdarzy

                                        Bo wszystko się skończyło

                                                                                            Już niczego nie ma

       

      Gratulujemy Oli i życzymy wielu sukcesów.

      Opiekunem laureatki konkursu była p. Bożena Kolasa

     • Memoriał Franciszka Sabana

     •  

       

      W  dniu 27 Października 2022r. w Zespole Szkół im Wincentego Witosa w Zarzeczu

       odbyły się XXXVIII  Memoriał Biegów Przełajowych im. Franciszka Sabana. 

      Organizatorem zawodów byli:

      - Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu

      - Podkarpackie Zrzeszenie LZS w Rzeszowie

      - Urząd Gminy Zarzecze

      - ULKS „Koliber” Zarzecze

      Zawodnicy startowali w kategoriach szkół podstawowych i szkół średnich

       Klasyfikacja Indywidualna:

      Szkoły Podstawowe:

      Kategoria chłopców klasa I-III

      1. Zygmunt Hubert Szkoła Podstawowa Siennów
      2. Rząsa Filip Szkoła Podstawowa  Zarzecze
      3. Kasperski Jan Szkoła Podstawowa  Zarzecze

      Kategoria dziewcząt  klas I-III

      1. Podławiak Anastazja Szkoła Podstawowa  Zarzecze
      2. Dziad Marcelina Szkoła Podstawowa  Zarzecze
      3. Ryc Maja Szkoła Podstawowa  Cieszacin Wielki

      Kategoria chłopców klasa IV-VI

      1. Rabeł Kacper  Szkoła Podstawowa  Zarzecze
      2. Michorczyk Miłosz  Szkoła Podstawowa  Zarzecze
      3. Banaś Michał  Szkoła Podstawowa  Cieszacin Wielki

      Kategoria dziewcząt klasa IV-VI

      1. Kasznia Lena Szkoła Podstawowa  Jawornik Polski
      2. Żygadło Marcelina Szkoła Podstawowa Dębów
      3. Lorenc Dominika Szkoła Podstawowa  Gniewczyna Łańcucka

      Kategoria chłopców klasa VII-VIII

      1. Pajda Michał Szkoła Podstawowa  Zarzecze
      2. Stanowski Gracjan Szkoła Podstawowa  Jawornik Polski
      3. Paszczak Mateusz Szkoła Podstawowa Dębów

       

      Kategoria dziewcząt klasa VII-VIII

      1. Jarosz Julia Szkoła Podstawowa  Jawornik Polski
      2. Czapla Anna Szkoła Podstawowa  Jawornik Polski
      3. Karaś Karolina Szkoła Podstawowa  Gniewczyna Łańcucka

      Szkoły średnie:

      Kategoria chłopców

      1. Trokhimchuk Andrii Zespół Szkół  Zarzecze 
      2. Wasyłyk Jakub Zespół Szkół  Zarzecze
      3. Pawłowski Michał Zespół Szkół  Zarzecze

      Kategoria dziewcząt

      1. Kiełb Patrycja ILO
      2. Gardziel Laura Zespół Szkół  Zarzecze
      3. Gołąb Karolina Zespół Szkół  Zarzecze      

      Organizatorzy wręczyli zwycięzcom dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.

      Klasyfikacja w kategorii szkół podstawowych

      1. Szkoła. Podstawowa  im. Jana Pawła II w Zarzeczu
      2. Szkoła. Podstawowa im. Jana Pawła II  w Jaworniku Polskim
      3. Szkoła Podstawowa  im. Marii Konopnickiej w Siennowie

       Klasyfikacji w kategorii Szkół średnich

      1. Zespół Szkół Im. Wincentego Witosa w Zarzeczu
      2. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 

      W klasyfikacji drużynowej  szkół rozdane zostały dyplomy i puchary.

      Organizatorzy zadbali o opiekę medyczną w trakcie zawodów, którą sprawowała p. Maria Zaręba

      Przeprowadzono pogadankę na temat „Uzależnienie od alkoholu, narkotyków i papierosów” oraz prelekcję pod tytułem „Promocja zdrowego stylu spędzonego czasu wolnego z duchem trzeźwości”

      Młodzież z Zespołu Szkół  im W. Witosa w Zarzeczu z działu gastronomicznego wraz z opiekunami zadbali o poczęstunek ciepłą herbatę i osobiście pieczonymi drożdżówkami. W zawodach udział wzięło 241 zawodników i zawodniczek i ich opiekunowie.

     • Memoriał Franciszka Sabana

     •  

      Komunikat organizacyjny

      XXXVIII Biegów Przełajowych

      o Memoriał Franciszka Sabana

       

      1. Cel:

      - Uczczenie pamięci Franciszka Sabana

      - Popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży

       

      1. Organizatorzy:

      - Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu

      - Podkarpackie Zrzeszenie „Ludowe Zespoły Sportowe” w Rzeszowie

      - ULKS Koliber Zarzecze

      - Urząd Gminy Zarzecze

       

      1. Termin i miejsce:

      - 27 października 2022 roku w Zespole Pałacowo-Parkowym w Zarzeczu

      - Rozpoczęcie – godz. 9.30

       

      1. Program zawodów:

      - Biegi Szkół Podstawowych kl. I-III (500m)

      - Biegi Szkół Podstawowych kl. IV-VI (600m)

       -Biegi Szkół Podstawowych kl. IV-VI (800m)

      - Szkoły średnie  dziewczęta 800m,   - chłopcy 1000m

      - Uroczyste zakończenie zawodów

       

      1. Uczestnictwo:

      - Szkoła może zgłosić dowolną liczbę zawodników i zawodniczek
      w poszczególnych kategoriach wiekowych

      W klasyfikacji drużynowej szkól punktuje pierwszych dziesięciu zawodników w każdej kategorii

      Prosimy dokonać zgłoszenia do dnia 26.10.2022 roku
      pod nr. tel. 16 6401582

      e-mail: zszarzecze@onet.pl

      - Więcej informacji: zszarzecze.com

       

      1. Sprawy finansowe:

      - Koszty organizacyjne pokrywają organizatorzy

      - Koszty podróży pokrywają uczestnicy (szkoły)

       

      Prawo interpretacji niniejszego komunikatu przysługuje organizatorom.

      W przypadku bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych prosimy o kontakt
      z organizatorem w dniu zawodów.

       

       

      Organizatorzy