• 26 wrzesień 2022r. - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • W tym dniu na uczniów naszej szkoły czekają różne konkursy, zabawy i ciekawe lekcje poświęcone tej tematyce. Dodatkowo nauczyciele języków obcych przygotowali konkurs dla wszystkich uczniów.

      Każdy uczestnik ma za zadanie wybrać sobie "łamaniec językowy" czyli krótki, trudny do wymówienia wierszyk. Możecie wybierać "łamańce" w języku: angielskim, niemieckim, polskim oraz ukraińskim. Tylko 1 w danym języku!!! Jednak wierszy może być maksymalnie 4 po jednym w każdym języku. Następnie musicie nauczyć się ich wymowy na pamięć, nagrać filmik, na którym zaprezentujecie "łamańce" i przesłać na Messenger do pani Barbary Juroszek-Sowa lub pani M. Biały:)

      O zwycięstwie zdecyduje ilość wierszy, stopień ich trudności, poprawność i tempo wypowiedzi. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma ocenę celujący z aktywności z j.angielskiego lub niemieckiego oraz dodatnie punkty z zachowania:)))

      Szczegółowy regulamin tutaj ---- > konkurs_Crazy_Tongues.pdf

       

      Zachęcamy do udziału i życzymy zwariowanej zabawy!!!

      Oto przykładowe łamańce: LAMANCE_JEZYKOWE.docx

       

      Dziękuję:)

     • 04.09.2022 r. Pożegnanie lata w Gminie Zarzecze

     • Chcieliśmy  dowiedzieć się czy dzieci z Gminy Zarzecze znają zasady zdrowego żywienia? Okazuje się, że znają je doskonale i znakomicie poradziły sobie z budową piramidy zdrowego stylu życia w ramach warsztatów, które odbyły się w pierwszą niedzielę września w parku w Zarzeczu. Pod czujnym okiem uczniów naszej szkoły dzieci mogły również tworzyć obrazy z warzyw, bransoletki z koralików. Wzięły również udział w zajęciach fitboolu. Uczniowie kształcący się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych prezentowali także swoje umiejętności obsługi termomixu. Serwowali  sałatki i sorbety owocowo-warzywne. Za przygotowanie warsztatów odpowiedzialne były panie: M. Flejszar, S. Strzębała, D. Pieczonka, M. Biały, E. Bąk, E. Mikłasz.

     • 2.09. 2022 Wyzwanie? Nie dla naszych uczniów - technik żywienia i usług gastronomicznych!

     • W dniu 02.09.2022r, młodzież naszej szkoły kształcąca się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami: p. Renatą Jedynak,p. Małgorzatą Bal oraz p. Wiolettą Dziedzic, przygotowała poczęstunek na uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Siennowie. Nasze potrawy degustowało szerokie grono dostojnych gości. 

      Efekty pracy naszych zdolnych uczniów i uczennic przedstawiają poniższe zdjęcia. Już na sam widok apetyt rośnie...

     • REKRUTACJA

     • 16 maja 2022 r. - rozpoczynamy rekrutację na rok szkolny 2022/2023 

      ZAPRASZAMY

      "WITOS" to nowoczesna szkoła z tradycjami.

      Ósmoklasisto zapoznaj się z naszą ofertą - pomyśl - wybierz - dołącz do NAS!​​​​​​​

      ​​​​​​​

      WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DO_SZKOLY.docx

     • 26.05.2022 r. Pomoc dla Poli

     • Szkolne Koło Wolontariatu 26.05.2022 przeprowadziło akcję charytatywną na rzecz małej Poli z Białobok, która wraz z rodzicami prowadzi walkę o zdrowie. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto Fundacji, która pomaga w zbiórce małej Wojowniczce. 

     • 22 MAJA 2022 r. ZAPROSZENIE NA WARSZTATY MIĘDZYKULTUROWE

     • Uczniowie Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu zapraszają uczniów klas I - VIII na warsztaty międzykulturowe do naszej Szkolnej Izby Regionalnej "Witosówka". Ponadto proponujemy zajęcia w  szkolnej strzelnicy laserowej oraz warsztaty kulinarne, podczas których będziecie mogli przygotować pizzę według własnego  pomysłu.  Po warsztatach proponujemy spacer w pięknym parku przy Pałacu Dzieduszyckich  oraz zwiedzanie muzeum. Szczegółowe informacje i rezerwacja terminu pod numerem telefonu 166401582 w godz. 7:00 - 15:00.

     • 20 maja 2022 r. NIESAMOWITA PODRÓŻ ... - DZIEŃ GRECKI

     •  Podsumowanie Projektów Erasmus +  i  Ponadnarodowej Mobilności Uczniów POWER

       

                      20 maja 2022 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Grecki. Głównym celem wydarzenia było podsumowanie  projektów Erasmus + „Praktyki uczniowskie” i Ponadnarodowa Mobilność POWER. W ramach tych dwóch projektów uczniowie Zespołu Szkół w Zarzeczu wzięli udział w praktykach zawodowych  w Grecji na Riwierze Olimpijskiej oraz w dwóch mobilnościach w ramach POWER do greckiej Leptokarii, gdzie realizowali projekt pod nazwą „Niesamowita podróż po kuchni greckiej. Praktyczny przewodnik prowadzenia restauracji greckiej”.

      Projekty międzynarodowe to ważny obszar działania Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa, ponieważ wzmacnia kompetencje osobiste, społeczne i komunikacyjne uczniów, którzy kształcą się w Zarzeczu. Ponadto projekty międzynarodowe stwarzają możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego poza granicami Polski, poznawania kultury, zabytków, historii, kuchni innych krajów. Uczą kreatywności, samodzielności, otwartości, zaangażowania, wspierają realizację zadań mających na celu wymianę doświadczeń i naukę poza systemem kształcenia formalnego.

      Na uczestników Dnia Greckiego czekało wiele atrakcji m.in. nauka tradycyjnego tańca greckiego „Zorby”, przysmaki kuchni greckiej, malowanie na kamieniu, warsztaty robienia kolorowych bransoletek, quizy o Grecji. Uczniowie biorący udział w projektach podzielili się swoimi doświadczeniami i wrażeniami, przedstawili filmy prezentujące ich pobyt w Grecji.

      W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście m.in. Anna Huk – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Tomasz Bury – Wójt Gminy zarzecze, Łukasz Laska – sekretarz Gminy Zarzecze, Członek Zarządu Rady Powiatu Przeworskiego, Małgorzata Byrwa – Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze, dyrektorzy okolicznych szkół i jednostek samorządowych. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klas siódmych z terenu Gminy Zarzecze.

      Kolejne projekty czekają na akceptację Narodowej Agencji Erasmus +. Pozwolą one uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół w Zarzeczu na kształcenie i szkolenia zawodowe we współpracy z zagranicznymi partnerami. 

       

     • 10 MAJA 2022 r. CUDZE CHWALICIE ... - UCZNIOWIE Z ŻURAWICZEK Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

     • Uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach podczas pobytu w Zarzeczu odwiedzili również naszą szkołę. Świetnie bawili się w szkolnej strzelnicy laserowej, gdzie z zasadami jej działania i obsługiwania zapoznał ich pan Sławomir Lech. Nie mniej ciekawe okazały się zajęcia z uczniami kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Goście pod czujnym okiem naszych przyszłych szefów kuchni mogli przygotować pizzę według własnego uznania. Była zabawa i nauka. Z pewnością był to miło spędzony czas. Zapraszamy częściej.

     • 3 maja 2022 r. - 231 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

     • 3 maja 2022 r. przedstawiciele Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu wzięli udział w gminnych uroczystościach z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym  w Zarzeczu. Następnie poczty sztandarowe, strażacy ochotnicy oraz mieszkańcy na czele z orkiestrą dętą udali się pod Pomnik Niezidentyfikowanych Ofiar Hitleryzmu. Przedstawiciele władz samorządowych oraz szkół złożyli symboliczne wiązanki kwiatów. Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury w okolicznościowym wystąpieniu przypomniał  wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja, która była pierwszym  w Europie, a drugim na świecie tego typu dokumentem. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.

     • 29.04.2022 r. Nie do wiary, jak szybko mija czas… pożegnanie maturzystów

     • W piątek 29.04.2022 r. Zespole Szkół odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. W akademii uczestniczyli: Dyrekcja Szkoły, grono pedagogiczne, zaproszeni gości – rodzice klasy IV, uczniowie klas I-III oraz ABSOLWENCI. 

      Apel rozpoczęto od wspólnego zaśpiewania hymnu narodowego i przekazania młodszym kolegom i koleżankom Sztandaru Szkoły. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor życząc przyszłym maturzystom dobrych wyników na maturze, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz dokonania właściwego wyboru dalszej drogi życiowej. Następnie zostały rozdane świadectwa i nagrody. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 3 TL i 3 TRŻ. oraz upominki. 

      Absolwentom życzymy powodzenia na maturze!
       

     • 12.05.2022 r. Uczniowie naszej szkoły laureatami Międzygminnego Konkursu w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II „Miejcie odwagę żyć dla Miłości …”

     • 12 maja 2022 r. Zuzanna Kość i Norbert Bielec wzięli udział w Międzygminnym Konkursie - W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II pod hasłem „Miejcie odwagę żyć dla Miłości”, który odbył się w zabytkowym pałacu w Zarzeczu pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Zarzecze oraz Wójta Gminy Przeworsk. Organizatorami konkursu było Centrum Kultury w Zarzeczu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku. Idea, która przyświecała Międzygminnemu Konkursowi to uczczenie 102 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, popularyzacja poezji, pieśni i piosenek religijnych, rozwijanie wrażliwości i talentów wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw uczestnictwa w życiu kulturalnym, propagowanie wartości rodzinnych i społecznych.

           Konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Zarzecze oraz Gminy Przeworsk, przeprowadzony został w dwóch kategoriach - poezji religijnej oraz pieśni i piosence religijnej. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie przez uczestnika jednego, wybranego przez siebie utworu o tematyce religijnej. Prezentacje uczestników oceniało jury biorąc pod uwagę dobór repertuaru związanego z tematyką konkursu, sposób interpretacji recytowanego wiersza, ogólne wrażenie artystyczne, jak również pamięciowe opanowanie tekstu.

      Komisja konkursowa doceniła prezentacje wykonane przez naszych uczniów. W kategorii piosenki i pieśni religijnej Zuzanna Kość zajęła I miejsce.
      Z kolei Norbert Bielec otrzymał tytuł laureata I-go miejsca w kategorii poezji religijnej.

      Gratulujemy pięknych prezentacji konkursowych.

     • Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty…

     • Dnia 13 kwietnia 2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym podsumowaniu Konkursu Wielkanocnego zorganizowanego przez Centrum Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Zarzeczu. Do wykonania prac konkursowych zgłosiło się dziesięciu uczniów ZS im. W. Witosa i aż pięciu z nich  zasłużyło na szczególne uznanie komisji konkursowej. 
      W kategorii pisanka I miejsce zajęła Wiktoria Bobrek, II miejsce przypadło w udziale Oskarowi Supersonowi, a III miejsce ex aequo zajęły dwie uczennice: Anna Laska i Klaudia Witek. 
      W kategorii palma wielkanocna I miejsce przyznano Karolinie Ryfie. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy.

     • 25 marca 2022 r. Logistyka na wesoło! To jest to!

     • Wczoraj w naszej szkole gościliśmy ósmoklasistów z Zarzecza, Siennowa i Cieszacina Wielkiego.Pod opieką starszych kolegów, uczestnicy warsztatów rywalizowali między sobą wykonując zadania ukazujące logistykę z przymrużeniem oka. Warsztaty okazały się być lekcją przyjemnej i twórczej nauki przez zabawę. To także niepowtarzalna okazja aby bliżej poznać zawód, który w przyszłości może stać się źródłem utrzymania oraz satysfakcjonującej kariery zawodowej.