• 22 marca 2023 r. WARSZTATY WUP

     • Dzisiaj uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników WUP w Rzeszowie Panią Urszulę Adamczyk i Pana Wojciecha Wosia. Tematyką warsztatów było „ Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy” oraz „ Mobilność na europejskim rynku pracy. Maturzyści na progu dorosłego, samodzielnego życia mogli poznać możliwości jakie daje im rynek. Jak skutecznie  poszukiwać pracy w Polsce i za granicami kraju.

     • 16 marzec 2023 r. WARSZTATY LOGISTYCZNE

     • Dzisiaj w naszej Szkole odbyły się warsztaty logistyczne. Uczniowie szkół podstawowych z Zarzecza, Siennowa i Żurawiczek zgłębiali tajniki logistyki i poznawali swoje predyspozycje zawodowe. Wspierali ich w tym nasi logistycy. Wszyscy starali się pokazać z jak najlepszej strony. Podsumowaniem warsztatów było wyróżnienie najbardziej kreatywnej grupy. Uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki oraz wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych.

     • 2 marca 2023 r. Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI

     • 2 marca 2023 r. zostały podpisane dwa porozumienia: z przedstawicielami Firmy Zelmotor Sp. z o. o oraz Połoniny Kurort Sp. z o. o. Firmę Zelmotor reprezentował pan Józef Oziębło - prezes firmy, zaś Połoniny Kurort pani Dominika Bachmat - pełnomocnik Zarządu .
      Z kolei pan Tomasz Bury - Wójt Gminy Zarzecze reprezentował organ prowadzący szkołę, zaś ze strony szkoły porozumienia podpisała pani Beata Klisz - dyrektor szkoły.
      Dzięki podpisanym umowom firma Zelmotor udzieli wsparcia w formie doposażenia pracowni gastronomicznych. Z kolei spółka Karpaty Kurort będzie współpracowała w zakresie organizacji praktyk uczniowskich. Dzięki temu uczniowie będą mieli możliwość odbywać praktyki w hotelach należących do spółki.

     • 17 marca 2023 r. WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY W BOGUCHWALE

     • Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny.Targi odbędą się
      wBoguchwale oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00. Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

      – Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.

      Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik będzie mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

      Zapraszamy na Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale - oraz w 15 innych miejscowościach:

      Będą to:

      OLSZTYN w województwie warmińsko-mazurskim; Kompleks koszarowy ul. Saperska 1

      OŁAWA w województwie dolnośląskim; Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy,  ul.3 Maja 18e

      MOGILNO w województwie kujawsko-pomorskim; Hala widowiskowo-sportowa Mogilno Sport Sp. z.o.o., ul. Grobla 1b

      CHEŁM w województwie lubelskim; MOSiR, ul. Graniczna 2a.

      MIĘDZYRZECZ w województwie lubuskim; Hala Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku, Osiedle Kasztelańskie 8b

      SKIERNIEWICE w województwie łódzkim; Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego, ul. Batorego 64c                       

      LIMANOWA w województwie małopolskim; Limanowski Dom Kultury, ul. Bronisława Czecha 4

      RADOM w województwie mazowieckim; Szkoły ZDZ im. 72 pp, ul. Saska 4/6                                         

      BRZEG w województwie opolskim; Muzeum Piastów Śląskich, Plac Zamkowy 1

      WYSOKIE MAZOWIECKIE w województwie podlaskim; Urząd Miejski, ul. Ludowa  19

      KARTUZY w województwie pomorskim; Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Osiedle Wybickiego 33

      MYSŁOWICE w województwie śląskim; Centralne Muzeum Pożarnictwa ul. Stadionowa 7a

      PIŃCZÓW w województwie świętokrzyskim; Hala widowiskowo-sportowa  ul. Republiki Pińczowskiej 42

      KONIN w województwie wielkopolskim; Zespół Szkół im. M.Kopernika, Aleje 1 Maja 22                     

      GRYFINO w województwie zachodniopomorskim; Hala widowiskowo-sportowa przy I LO, ul. Parkowa 1a                                 

       

      Różne drogi do służby wojskowej

      W każdym z tych miejscosoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Dowiedzą się przede wszystkim, na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, – kto może podjąć to wyzwanie, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do DZSW. Obecni podczas targów rekruterzy przedstawią informację jak zostać żołnierzem zawodowym, a także możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej również będą mogli zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.

      Seria Q&A z rekruterem

      Podczas Targów dostępne będą punkty rekrutacyjne obsługiwane przez wojskowe centra rekrutacji. Przedstawiciele WCR nie tylko udzielą szczegółowych informacji czy odpowiedzą na pytania i wątpliwości, ale również - na życzenie -  przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań. Zdecydowani będą mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie do służby. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji przedstawi także szkolenia realizowane w ramach projektów MON w klasach wojskowych czy szkolenia ochotniczego dla studentów w programie Legia Akademicka.

      Możesz stać się jednym z nas

      Osoby, które myślą o konkretnych formacjach będą mogły bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z żołnierzami, ponieważ podczas targów wystawiać się będą m.in. 21 Strzelców Podhalańskich, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Swoją ofertę przedstawią również wszystkie uczelnie wojskowe
      w Polsce.

      Pokazy najnowocześniejszego sprzętu, wyszkolenia żołnierzy i … grochówka

      Program targów wzbogacą liczne atrakcje, które tak bardzo cieszą miłośników wojskowości. Zaplanowano prezentacje nowoczesnego sprzętu m.in. przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK, Dron Fly Eye i wyposażenie wojskowe, jak również pokazy działań żołnierzy. Będzie można zobaczyć występy orkiestry wojskowej. A na zakończenie rzecz jasna nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka oraz świeży chleb z piekarni polowej.

      Wojskowe Targi Służby i Pracy to propozycja dla zdecydowanych na służbę wojskową jak i wciąż szukających pomysłu na swoją zawodową drogę. 

      Bliższych informacji nt. Wojskowych Targów Służby i Pracy udziela Rzecznik Prasowy OZ CWCR w Rzeszowie sierż. Bartłomiej NITYCHORUK (tel. 603 675 578; e-mail: b.nitychoruk@ron.mil.pl).

       

     • 02.03.2023 r. ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU LOGISTYCZNEGO

     • W dniu 02.03.2023 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty szkolny konkurs logistyczny "Logistyka bez tajemnic".

      W konkursie zmagało się 25 uczniów z klas 1-3.

      Najlepsze wyniki uzyskali:

      I miejsce Karol Nawolski z klasy 3 TL

      II miejsce  Norbert Bielec z klasy 3 TL

      III miejsce  Szymon Stabryła z klasy 2 TL

       

      Zwycięzcom gratulujemy!

       

     • 3 MARCA 2023 ZAJĘCIA Z INNOWACJI PSZCZELARSTWO

     • Uczniowie klasy 1 Technik Rolnik z innowacją pszczelarstwo na zajęciach przygotowywali ramki wtapiając w nie węzę . Już wkrótce przygotowane tak ramki znajdą się w ulu, by mogły tam służyć rodzinie pszczelej w jej rozwoju, a nam ludziom w pozyskaniu smacznego miodu.

     • 1 MARCA 2023 NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

     • W dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Byli to żołnierze powojennego podziemia antykomunistycznego, którzy walczyli o wolność Polski.

      Z tej okazji już po raz drugi został zorganizowany Rajd Pieszy pamięci płk Wojciecha Szczepańskiego - komendanta AK obwodu Jarosław,  Żołnierza Niezłomnego  dla uczniów klas mundurowych - W Rajdzie udział wzięli również uczniowie ze Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce , którym serdecznie dziękujemy za wspólny przemarsz na trasie Zarzecze-Łapajówka-Żurawiczki.

      Uczestnicy Rajdu wzięli udział i również w uroczystościach upamiętniających płk W. Szczepańskiego zorganizowanej przez społeczność Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach

      Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali również poczęstunek dla uczestników Rajdu oraz zaproszonych gości.

      Dziękujemy pani dyrektor Monika Sosnowska  za możliwości wspólnego świętowania.

      Honorowy Patronat nad Rajdem objął IPN - o. Rzeszów, Wójt Gminy Zarzecze oraz Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze.

     • 21 lutego 2023 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

     • W związku z tym dnia 23 lutego 2023r uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział
      w szkolnym teleturnieju wiedzy o języku polskim „Jeden z dziesięciu”. Konkurs ten został zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego. Uczniowie mogli się wykazać znajomością języka polskiego, a przy okazji świetnie się bawić. Wyniki konkursu są następujące:

       

      Klasy pierwsze:

      1 miejsce: Kacper Głubisz, Krzysztof Kapłon, Miłosz Nawolski

      2 miejsce: Oliwia Drzystek, Dominik Homik, Hubert Mich

      3 miejsce: Mariia Holovan, Maiia Syvak, Artem Zaruba

       

      Klasy drugie:

      1 miejsce: Przemysław Płocica, Szymon Stabryła, Dasha Shatailo

      2 miejsce: Bartłomiej Harpula, Hubert Majka, Yehor Parkhomenko

      3 miejsce: Sofija Hubanowa, Nadia Kobyliatska, Jakub Wyszyński

       

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

       

     • 21.02.2023r. Wyjazd na strzelnicę

     • W tym tygodniu uczennice klasy I LO uczestniczyły w szkoleniu taktycznym oraz z obsługi broni lekkiej. Szkolenie odbywało się na strzelnicy " Anna" w  Maleniskach. Instruktor przeszkolił uczestników i wyjaśnił jakie zasady panują na tym obiekcie. Po wykładzie młodzież ćwiczyła umiejętności strzeleckie, oczywiście pod opieką fachowca i szkoleniowca z Rzeszowa. Szkolenie było bardzo przydatne i interesujące, zwłaszcza w dalszym kształceniu. Czekamy na następne treningi.    

     • WYNIKI REKRUTACJI DO PROJEKTÓW ERASMUS+

     • Przedstawiamy listy uczniów, którzy zakwalifikowali się do projektów Erasmus+.

       

      Projekt "Kształtowanie kompetencji zawodowych uczniów i kadry ZS w Zarzeczu w ramach mobilności międzynarodowych":

      1. Baryła Magdalena - 4TŻ

      2. Kokoszka Izabela - 4TŻ

      3. Novosad Sofia - 3TŻ

      4. Pajda Aleksandra - 3TŻ

      5. Podolak Sylwia - 3TŻ

      6. Telega Klaudia - 3TŻ

      7. Kulpa Wojciech - 4TR

      8. Dyrkacz Rajmund - 4TR

      9. Ryfa Radosław - 4TR

      10. Ciupa Paweł - 4TR

      11. Wołoszyn Michał - 4TR

      12. Gołąb Jakub - 4TR

      13. Tarnowski Kamil - 4TR

      14. Klimko Kamil - 4TR

      15. Karkut Gracjan - 4TL

      16. Mikołajek Julia - 4TL

      17. Koralewicz Kuba - 4TL

      18. Kiper Kacper - 4TL

      19. Gołąb Karolina - 4TL

      20. Granda Emilia - 4TL

      21. Winiarz Natalia - 4TL

      22. Czarniecka Anna - 4TL

      23. Pieczek Amelia - 4TL

      24. Kapuśniak Bartosz - 4TL

      25. Benedyk Amelia - 2TL

       

       

      Lista rezerwowa:

      1. Ryfa Karolina - 2TL

      2. Flak Szymon - 2TL

      3. Pałeczka Norbert - 2 TL

      4. Pałka Kacper - 2TL

       

      Projekt "Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów i kadry ZS w Zarzeczu w ramach mobilności międzynarodowych":

       

      1. Kulpa Kacper - 4TL

      2. Kopczyński Karol - 4TL

      3. Lasek Kacper - 4TL

      4. Pawłowski Michał - 3TL

      5. Yavorskyi Oleg - 3TL

      6. Płocica Karolina - 3TL

      7. Wasyłyk Jakub - 3TL

      8. Bielec Norbert - 3TL

      9. Lorenc Michał - 3TL

      10. Jedlińska Nikola - 3TL

      11. Rząsa Emilia - 3TL

      12. Pawlak Edyta - 3TL

      13. Nawolski Karol - 3TL

      14. Maziarz Adrian - 3TL

      15. Rupar Maciej - 3TL

      16. Paluch Filip - 3TL

      17. Sowa Larisa - 3TŻ

      18. Sowa Dominika - 3TŻ

      19. Markiv Tetiana - 2TŻ

      20. Musiiaka Yurii - 2TI

      21. Panomarov Dmytro - 2TI

      22. Smilianets Illia - 2TI

      23. Selyvanov Bohdan - 2TI

      24. Parkhomenko Yehor - 2TI

      25. Orlov Daniil - 2TI

       

      Lista rezerwowa:

      1. Koralewicz Wojciech - 2TL

      2. Kostiv Vitalij - 2TL

      3. Shatailo Dasha - 2TL

      4. Winiarz Amelia - 2TL

       

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!!!

       

     • Walentynki 2023

     •  

      W dniu Świętego Walentego ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego  pt. Love Letters.

      Jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia, ale jednogłośnie ogłasza następujące wyniki:

      I miejsce Julia Mikołajek z klasy   4TL

       

      II miejsce ex aequo:

      Roksana Mazur klasa 1 LO

      Mateusz Szeliga klasa 1 TL

       

      III miejsce ex aequo:

      Dasha Shatailo klasa 2 TLR

      Norbert Bielec klasa 3 TL

       

      Wyróżnienia otrzymały uczennice:

      Kinga Dec klasa 3 TŻ

      Natalia Mazurek klasa 1LO

      Nikola Jedlińska klasa 3 TL

       

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i życzymy dalszych sukcesów.

     • Międzynarodowy Dzień Pizzy

     • Czy pizza może być zdrowa? Uczniowie z klasy II w zawodzie kucharz pod czujnym okiem naszych absolwentów: Adama i Michała,  przygotowali fit pizzę, na cieście z dodatkiem mąki pełnoziarnistej i bogatymi w witaminy dodatkami. Ośmiometrowa pizza zniknęła w mgnieniu oka. Okazuje się, że również dietetyczna odmiana tego lubianego fast food-a może cieszyć się popularnością wśród młodzieży.

     • SZKOLNY KONKURS WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM

     •  

       

       

      Już niebawem w NASZEJ szkole odbędzie się konkurs…

      JEDEN Z DZIESIĘCIU

      Z wiedzy o języku polskim.

       

      Weź udział! Sprawdź się!
       Czeka Cię świetna zabawa!

      Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

       

      Szczegóły u nauczycieli języka polskiego.

      Regulamin konkursu na stronie internetowej szkoły www.zszarzecze.com   

       

      SZKOLNY KONKURS WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM

       

       

      organizowany przez

      nauczycieli języka polskiego

       

      ZAPRASZAMY!

      CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!

      REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU „JEDNI Z DZIESIĘCIU”
       ORGANIZOWANY PRZEZ NAUCZYCIELI JĘZYKA POLSKIEGO

       

       

       

      1. Organizatorem konkursu są nauczyciele języka polskiego.

       

      2. Cele konkursu:

      - rozwijanie zainteresowań i uzdolnień humanistycznych wśród uczniów oraz przygotowanie do samokształcenia;

      - motywowanie uczniów do nauki i rozwijania umiejętności językowych z j. polskiego;

      - rozwijanie uzdolnień uczniów;

      - podniesienie samooceny uczniów;

      - wzmacnianie znajomości języka polskiego wśród młodzieży.

       

      3. Zasady konkursu:

      - udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny;

      - konkurs jest adresowany do uczniów klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół im. W. Witosa
      w Zarzeczu;

      - konkurs przeprowadzony zostanie na trzech etapach:

      a) etap I – wyłonienie z każdej klasy trzech osób, które najlepiej napiszą test dotyczący wiedzy ogólnej
      z języka polskiego. Stworzą one zespół i będą reprezentować swoją klasę na dalszych etapach konkursu.

      b) etap II – zmierzenie się ze sobą zespołów reprezentujących klasy w serii pytań dotyczących języka polskiego. Zespoły będą miały 15 sekund na udzielenie odpowiedzi. Za złą odpowiedź stracą szansę – będą ich miały trzy.

      c) etap III – w etapie tym zmierzą się ze sobą te zespoły, które poprawnie, w wyznaczonym czasie, odpowiedzą na jedno z dwóch zadanych im pytań. Zespół, który poprawnie odpowie na pytanie, wytypuje inny zespół do odpowiedzi.

      - etap I konkursu odbędzie się w szkole w dniach  06.02. – 10.02.2023. Przeprowadzą go nauczycielki języka polskiego w czasie trwania lekcji. Etap II i III konkursu odbędzie się 21.02.2023 roku. Osobno zostanie przeprowadzony dla klas pierwszych i drugich.

      - uczestnicy II i III etapu będą mogli jednorazowo skorzystać z pomocy publiczności (klasy) – wówczas ich czas na udzielenie odpowiedzi zostanie przedłużony z 15s do 60s.

       

       

      4. Ocena prac oraz nagrody:

      - wygra ten zespół, który poprawnie odpowie na jak największą ilość pytań;

      - przyznane zostaną dwie nagrody główne: dla najlepszego zespołu spośród klas pierwszych oraz drugich

      - każda osoba, która weźmie udział w konkursie na etapie II i III otrzyma ocenę z aktywności
      z
      j. polskiego oraz dodatnie punkty z zachowania.

       

      Szczegółowe informacje na temat konkursu będzie można uzyskać u opiekunów konkursu:

      pani Marii Głąb, pani Beaty Klisz, pani Bożeny Kolasy oraz pani Oliwii Sochy.

     • KONKURS

     • Zespołu Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu - Strona główna

       

       

       

      SZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY

       

      Love Letters

      6,462 Love Letter Illustrations & Clip Art - iStock

      organizowany przez

      Zespół Szkół im. Wincentego Witosa

      w Zarzeczu

       

       

      ZAPRASZAMY!

      CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!

      REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. WINCENTEGO WITOSA W ZARZECZU

       

       

       

      1. Organizatorem konkursu są nauczyciele języka angielskiego.

       

      2. Cele konkursu:

      • promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się;

      • motywowanie uczniów do nauki i rozwijania umiejętności językowych z j.angielskiego;

      • stworzenie uczniom możliwości ćwiczenia struktur leksykalno-gramatycznych;

      • rozwijanie uzdolnień uczniów;

      • podniesienie samooceny uczniów.

       

      3. Zasady konkursu:

      • udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny;

      • konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu;

      • uczestnicy konkursu samodzielnie i według własnego pomysłu piszą list miłosny w języku angielskim. Może to być również wyznanie uczuć dla kogoś bliskiego np. kogoś z rodziny, czy też przyjaciela. Format listu jest dowolny i może być wykonany dowolną techniką;

      • pracę konkursową należy złożyćdo dnia 7 lutego 2023r.u nauczycieli języka angielskiego pani Małgorzaty Biały lub pani Barbary Juroszek-Sowa;

      • wyniki konkursu zostanąogłoszone dnia 14 lutego 2023r. na stronie internetowej Zespołu Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu oraz na FB Szkoły.

       

      Złożenie pracy jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu i następującego oświadczenia:

      Zapoznałem się z Regulaminem konkursu i akceptuję wszystkie jego warunki.

      Jestem autorem złożonej pracy.

       

      4. Ocena prac oraz nagrody:

      • o kolejności zajętych miejsc zdecyduje powołane jury konkursowe;

      • przyznane zostaną 3 nagrody główne za I, II i III miejsce;

      • jury dokona oceny prac biorąc pod uwagę ich oryginalność, samodzielność redagowania tekstu, stopień trudności leksykalno-gramatycznej, poprawność językową, oraz pomysłowość i estetykę wykonania;

      • każda osoba, która weźmie udział w konkursie otrzyma ocenę z aktywności z j.angielskiego oraz dodatnie punkty z zachowania;

      • nagrodzone prace będą opublikowane na stronie internetowej oraz FB szkoły.

       

      Szczegółowe informacje na temat konkursu będzie można uzyskać u opiekunów konkursu:

      pani Małgorzaty Biały lub pani Barbary Juroszek-Sowa.

     • A letter to Santa II POWIATOWY KONKURS JĘZYKOWYPOD PATRONATEM WÓJTA GMINY ZARZECZE

     • Wasze zainteresowanie konkursem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W tym roku
       w konkursie wzięło udział 28 szkół i otrzymaliśmy 225 prac !!!!

       

      ➡️kategoria - szkoły podstawowe, klasy IV - VI

       

      1️⃣miejsce - Patrycja Sigda, SP Grzęska oraz P. Jędruch, SP Chłopice

      2️⃣miejsce - Nikodem Jarosz, SP Gorzyce oraz Rozalia Mazur, SP Mirocin

      3️⃣miejsce - Natalia Pawłowska, SP Zarzecze

       

      ➡️kategoria - szkoły podstawowe, klasy VII - VIII

       

      1️⃣miejsce - Karolina Półtorak, SP Chałupki

      2️⃣miejsce - Amelia Michalik, SP Chłopice oraz M. Żeńczak, SP Chłopice

      3️⃣miejsce - Kinga Misiąg, SP 1 Przeworsk oraz Milena Piwko, SP 1 Przeworsk

       

      ➡️kategoria - szkoły ponadpodstawowe

       

      1️⃣miejsce - Norbert Bielec kl. 3TL, ZS Zarzecze

      2️⃣miejsce - Nadia Kovalchuk kl. 2TIŻ, ZS Zarzecze

      3️⃣miejsce - Ewelina Kowal kl. 1LO, LO Przeworsk

       

      Wyróżnienia otrzymują:

       

      ➡️kategoria - szkoły podstawowe, klasy IV - VI

       

      Lena Sadowska, SP Pantalowice

      Izabela Chmiel, SP Pantalowice

      Filip Flak, SP Chałupki

      Gracjan Penc, SP Sietesz

      Manuela Serafin, SP Rozbórz

      Amelia Michalik, SP Sośnica

      Eliza Hejnosz, SP Urzejowice

      Paweł Świerk, SP Wierzbna

      Dominika Lorenc, SP Gniewczyna Łańcucka

      Weronika Raduj, SP Majdan Sieniawski

      Emilia Cieliczka, SP Tuligłowy

      Magdalena Kisiel, SP Siennów

      Patrycja Kobietowska, SP Cieszacin Wielki

      Weronika Harpula, SP Świętoniowa

      Marcin Walas, SP Maćkówka

      Kamila Ożóbko, SP Łowce

      Paulina Piela, SP Dębów

      Lena Szczerbińska, SP Surochów

      Karolina Pieniążek, SP Żurawiczki

      Magdalena Skuratko, SP Piwoda

      Julia Kowal, SP Jagiełła

      Julia Wojtas, SP 3 Przeworsk

      Wiktoria Zdunek, SP 1 Przeworsk

       

      ➡️kategoria - szkoły podstawowe, klasy VII - VIII

      Aleksandra Kuźniar, SP Urzejowice

      Marta Weselak, SP Urzejowice

      Aleksandra Rojek, SP Chałupki

      Julia Skrzypek, SP Surochów

       

      ➡️kategoria - szkoły ponadpodstawowe

      DmytroIvaschenko, ZS Zarzecze

      Mateusz Szeliga, ZS Zarzecze

       

       

       

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za włączenie się do konkursu.

     • 15 grudnia 2022 r. Dzień herbaty w Zespole Szkół im. W. Witosa.


     •  Na długiej przerwie sala nr 9 przekształciła się w herbaciarnie. Nauczyciele i uczniowie mogli doświadczyć magicznej mocy tego wspaniałego napoju. Przy delikatnej muzyce i widokach na zielone plantacje herbaciane, koili zmęczenie, odzyskiwali energię i rozgrzewali serca

     • 13 grudnia 2022 r. Święta tuż, tuż.... ale my dzielimy się wiedzą i umiejętnościami .

     • Dzisiaj w naszej szkole gościnnie zaplatali chałki uczniowie klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Siennowie. Prowadzącą warsztaty była pani Małgorzata Bal,  natomiast wsparcia i pomocy uczestnikom udzielali uczniowie klasy 2. Szkoły Branżowej 1. Stopnia. Podczas formowania lęgów i zaplatania chałek było dużo zabawy. Czas, w którym nasze chałki  nabierały rumieńców w piecu, uczniowie spędzili  na warsztatach językowych u pani Małgorzaty Biały. Tłumaczyli m.n. naszą recepturę na język angielski. Zajęcie zakończyły się bardzo miłym akcentem  - konkursem na najładniejszą chałkę i oczywiście degustacją samodzielnie przygotowanych wypieków. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny. Mamy nadzieję, że był to dobrze i efektywnie spędzony czas.