• 25 października 2022 r. Wizyta na Komendzie Powiatowej Policji

     • We wtorek 25 października uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym odwiedzili Komisariat Policji w Przeworsku.

      Młodzież miała okazję przyjrzeć się z bliska pracy funkcjonariuszy, porozmawiać z nimi oraz zobaczyć jak wygląda praca policjantów na co dzień.

     • 75 - LECIE ZESPOŁU SZKÓŁ IM. WINCENTEGO WITOSA W ZARZECZU - PRZEBIEG OBCHODÓW

     •  

      Program obchodów Jubileuszu

       

      9:00-9:45 rejestracja uczestników - hol główny szkoły

      9:45 – przejście do kościoła parafialnego w Zarzeczu

      10.00 – Msza święta w Kościele parafialnym pw. Św. Archanioła w Zarzeczu

      11:00 - przejście  z kościoła do budynku szkoły

      11:10 – 13.30 – Uroczysta Akademia:

           - odsłonięcie pamiątkowej tablicy

           - złożenie kwiatów pod popiersiem patrona szkoły

           - powitanie gości;

           - przypomnienie historii szkoły;

           - wystąpienia zaproszonych Gości

           - wspomnienia Absolwentów;

           - część artystyczna 

      13.30 – 14.30 – obiad

      14.30 – 15.30– zwiedzanie szkoły, spotkania klasowe

      19.00 – Bal Absolwentów

       

     • 10 - 11 października 2022 - konkurs szkolny - Zgłębiaj tajniki z podstaw logistyki!

     • ​​​​​​

      Uczniowie klas pierwszych kształcących się w zawodzie technik logistyk oraz magazynier-logistyk w formie zabawy przystąpili do rozwiązywania konkursowej krzyżówki. Pytania  zapisane jako kody QR pozwoliły młodym logistykom zapoznać się z pojęciem informacji rozszerzonej.
      Liczyła się wiedza ale i tempo!

      Zwycięzcy zostali nagrodzeni oceną z przedmiotu: podstawy logistyki.

     • 10 października SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM - INNOWACJA PEDAGOGICZNA

     • 10 października 2022 r.  klasa 1Technik Rolnik  z innowacją pszczelarstwo uczestniczyła w warsztatach, które poprowadził pan Stanisław Żyła – prezes Koła Pszczelarzy z Przeworska. Nasz Gość  zapoznał uczniów z pracą pszczelarza w ciągu roku,  przedstawił najważniejsze produkty ekologiczne wytwarzane w pasiece, a na zakończenie udzielił uczniom cennych porad , informacji i ciekawostek z życia pszczół. 

     • 10 października WARSZTATY DLA LOGISTYKÓW

     • Jak założyć firmę i skąd wziąć na to pieniądze? Jak realizować projekty młodzieżowe? Dlaczego warto być aktywnym?- to tematyka warsztatów dla uczniów klas IV technikum logistycznego, które odbyły się dzisiaj w naszej szkole. Warsztaty prowadziła dr Anna Miarecka, pracownik Instytutu Ekonomii i Zarządzania PWSTE Jarosław oraz Ambasador Eurodesk Polska. Było ciekawie, było aktywnie, było twórczo.

     • 04 października 2022 r. Wycieczka klas logistycznych do firmy OMEGA PILZNO.

     • Odwiedziliśmy jedną z największych firm transportowo – spedycyjnych w Polsce. Przekonaliśmy się jak w realu wygląda praca spedytora, logistyka, kierowcy, magazyniera. Poznaliśmy świetnych fachowców z branży. Zapoznaliśmy się z nowoczesną infrastrukturą. Było super…

      Polecamy.

     • 30 września 2022 r. RZESZOWSKI SALON MATURZYSTÓW Perspektywy 2022

     • Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, Salon Maturzystów Perspektywy powrócił do tradycyjnej stacjonarnej formuły, dzięki czemu uczniowie klas maturalnych mogli bezpośrednio spotkać się z ekspertami, którzy udzielali im cennych rad jak przygotować się do matury, żeby ją zdać. Młodzież miała również okazję porozmawiać z przedstawicielami uczelni wyższych z całego kraju na temat własnych zainteresowań, wyboru kierunku, a także wymogów i warunków rekrutacji na poszczególne uczelnie.
      W bieżącym roku szkolnym wyjazd na Rzeszowski Salon Maturzystów odbył się dnia 30 września, a uczestniczyli w nim uczniowie klas IV TL i IV TRŻ. Nad prawidłowym przebiegiem wycieczki czuwały p. Alicja Pilch i p. Lidia Mach – Florek.  

     • 30 września 2022 r. SPOTKANIE UCZNIÓW Z PRZEDSTAWICIELAMI ARIMR

     • W dniu 30 września dla uczniów klas Technikum kształcących się na kierunku rolnik w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu odbyło się spotkanie z przedstawicielami ARiMR Wydziału działań społecznych, środowiskowych i płatności bezpośrednich. ARiMR Odział w Przeworsku reprezentowali główni specjaliści Robert Bielec i Sylwia Malinowska, starszy specjalista Jadwiga Nawojska oraz naczelnik Daniel Koprowicz.    Podczas zebrania poruszano interesujące dla młodzieży tematy dotyczące programu ,,Młody rolnik’’, płatności bezpośrednich, sposobów gospodarowania w różnych typach gospodarstw rolnych oraz  gospodarstw ekologicznych. Licznie zadawane pytania i dyskusja świadczyły o dużym zainteresowaniu poruszaną problematyką spotkania. Przedstawiciele ARiMR chętnie wrócą do nas z następnymi ciekawymi tematami.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • W miniony poniedziałek obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie brali udział w różnych quizzach oraz konkursach przygotowanych w ramach lekcji języka angielskiego i niemieckiego. Mieli również za zadanie odegrać krótkie scenki w różnych językach.

       

       

      Dodatkowo zorganizowaliśmy konkurs CRAZY TONGUES związany z "łamańcami językowymi".

      Oto wyniki:

      I miejsce – Mateusz Szeliga kl. 1 TL

      II miejsce – Danil Kovalchuk kl. 1 TRIO

      III miejsce – Bartłomiej Gołąb kl. 1 TL

      GRATULACJE !!!!!

       

      Główne nagrody to karty podarunkowe do wykorzystania w Galerii Stara Ujeżdżalnia w Jarosławiu:))))!!! Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 13.10.2022r. podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

       

      Oto tylko niektóre efekty ich pracy:

     • 25 września 2022 r. GMINNY DZIEŃ LATAWCA

     • Latawce...dmuchawce...wiatr...oczywiście nie mogło zabraknąć naszych uczniów na obchodach pierwszego Dnia Latawca w Gminie Zarzecze. Latawce naszych uczniów zdobyły uznanie w oczach jury konkursowego i zostały nagrodzone. Podium należało do naszych wychowanków internatu. Brawa za kreatywność i niebanalne pomysły dla wychowanków i ich opiekunów. dziękujemy wychowawcom internatu za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie latawców. 

     • 23 października 2022 r. BEDNARY 2022 – WYCIECZKA UCZNIÓW – KIERUNEK ROLNIK

     • W dniu 23.09.2022r. uczniowie klas IV i I technik rolnik wzięli udział w Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Agro Show 2022 w Bednarach pod Poznaniem. Największa w Europie impreza wystawiennicza maszyn rolniczych, środków produkcji i wyposażenia gospodarstw. Organizatorem targów była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć swoje ulubione marki, dowiedzieć się o nowościach na rynku. Ciekawym elementem targów był pokaz pracy maszyn na polu. Uczestnicy otrzymali również drobne upominki od wystawców. Wyjazd by

      Bogatsi w wiedzę i z głowami pełnymi marzeń o nowinkach technicznych w rolnictwie, uczniowie wraz z opiekunami wrócili bezpiecznie do Zarzecza. 

     • 23 października 2022 WYKŁAD PANA ANDRZEJA KUBIKA

     • 1 września uczniowie rozpoczęli naukę na nowym kierunku Technik Ochrony Środowiska z innowacją Recykling. Za nimi pierwsze zajęcia z recyklingu! Wykład z młodzieżą prowadził nie kto inny, jak Pan Andrzej Kubik - Prezes firmy GPR Guma i Plastik Recykling - animator Projektu REC-EDU, który o recyklingu, wie już chyba wszystko i chętnie dzieli się swoją wiedzą z młodzieżą.Przyszli "recyklerzy" dowiedzieli się m.in na czym jest recykling, Dzień Długu Ekologicznego, SUP czy GOZ.Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali podręczniki autorstwa Fundacji Plastics Europe polska pozyskane w ramach projektu Recykling i Edukacja. Było ciekawie i inspirująco. Uczniowie czekają już na kolejne inspirujące zajęcia z recyklingu!

     • 22 września 2022 r. KOMPUTERY W RAMACH REC-EDU JUŻ W SZKOLE!

     • Dzięki uprzejmości BOŚ w Rzeszowie do Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu trafiło 28 zestawów komputerowych. 20 września przedstawiciele naszej szkoły: pani Beata Klisz - dyrektor, pani Magdalena Liszka-Konieczny - koordynator klasy technik ochrony środowiska z innowacją recycling, pan Tomasz Bury - Wójt Gminy,  Kacper Głubisz - przedstawiciel uczniów oraz pracownicy BOŚ Oddział  w Rzeszowie spotkali się, by podpisać protokół darowizny zestawów komputerowych.Szczególne podziękowania kierujemy do pana Andrzeja Kubika - Prezesa firmy GPR Guma  i Plastik Recykling oraz Anny Krasoń - Dyrektor Oddziału BOŚ w Rzeszowie  za pomoc w pozyskaniu komputerów. Z pewnością posłużą one uczniom przez kilka następnych lat.Dziękujemy!

     • 22 września 2022 r. CZY MOŻE BYĆ HISTORYCZNA I SMACZNA KUCHNIA?

     • Gmina Lubaczów jest miejscem pełnym kresowego kolorytu, zaś kresowa kuchnia przeżywa dziś swoisty renesans. Dziś, 22.09.2022r, w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej, powróciliśmy do smaków z przeszłości dzięki warsztatom kulinarnym pt.” Wokół najstarszych polskich książek kucharskich – staropolska kuchnia kresowa”. Prowadzącymi byli goście/pracownicy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Nasze uczennice z klasy 1 TŻ – Wiktoria Winiarz., Anna Kukułka i Anna Słysz, pod opieką p. Małgorzaty Bal odkrywały dziś nowe smaki dzięki udziałowi w tych wspaniałych warsztatach. Zdobycie nowych umiejętności i poszerzenie wiedzy o dawnej kuchni historycznej wpłynie na kształtowanie doświadczeń i wybory żywieniowe przyszłych adeptów gastronomii. Było bardzo ciekawie i pysznie , co widać na załączonych zdjęciach. 

     • 18 września 2022 r. KADRY DLA RECYKLINGU

     • Od września w naszej szkole naukę rozpoczęli uczniowie na kierunku Technik Ochrony Środowiska z innowacją Recycling – to innowacyjny projekt, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i wyzwaniom współczesnego świata. Gospodarka odpadami, przetwórstwo tworzyw sztucznych to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. „Recykling nie jest medialnym wymysłem „nawiedzonych” ekologów, ani sposobem uspakajania wyrzutów sumienia spowodowanych rosnącą konsumpcją. Jest konsekwencją szybko pogłębiającej się degradacji naturalnego środowiska i stale rosnącego zapotrzebowania na surowce do produkcji”. Nasz kierunek to nowatorski w skali kraju projekt partnerstwa samorządu i biznesu. Patroni kierunku zaoferowali szerokie wsparcie merytoryczne w procesie kształcenia, szereg zachęt materialnych dla pilnych i zaangażowanych uczniów oraz możliwość podjęcia pracy po ukończeniu nauki.

       

       

      Już teraz robi się głośno o naszej Szkole i nowym kierunku….a to dopiero początek.

       

       

      Zapraszamy do lektury artykułów w „Portalu Komunalnym” i „Plastime Magazine”.

       

       

      https://portalkomunalny.pl/526828-526828/

       

      https://imch.pl/wiadomosci/zarzecze-ruszyla-nauka-zawodu-technika-recyklingu/

     • "SPRZĄTANIE ŚWIATA" - WSPÓLNA LEKCJA POSZANOWANIA ŚRODOWISKA

     • "Wszystkie śmieci są nasze" to hasło tegorocznej akcji podczas, której sprawdziliśmy jak nasza młodzież radzi sobie z segregacją śmieci. Okazuje się, że uczniowie świetnie znają zasady segregacji i czują potrzebę dbania o środowisko naturalne Akcja Sprzątania świata angażuje i integruje społeczność szkolną oraz jest wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

     • 9 - 12 WRZEŚNIA KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

     • W dniach 9-12 września, w bibliotece szkolnej odbył się „Kiermasz używanych podręczników”. Zainteresowanie młodzieży zarówno sprzedażą, jak i kupnem książek było ogromne. Na kiermaszu wystawiono prawie 350 podręczników i tylko niewielki procent nie znalazł nowego nabywcy.

      Nad sprawną organizacją całej akcji czuwała p. Alicja Pilch i uczennice kl. IV TL – Karolina Gołąb, Julia Mikołajek i Natalia Winiarz.

     • 26 wrzesień 2022r. - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • W tym dniu na uczniów naszej szkoły czekają różne konkursy, zabawy i ciekawe lekcje poświęcone tej tematyce. Dodatkowo nauczyciele języków obcych przygotowali konkurs dla wszystkich uczniów.

      Każdy uczestnik ma za zadanie wybrać sobie "łamaniec językowy" czyli krótki, trudny do wymówienia wierszyk. Możecie wybierać "łamańce" w języku: angielskim, niemieckim, polskim oraz ukraińskim. Tylko 1 w danym języku!!! Jednak wierszy może być maksymalnie 4 po jednym w każdym języku. Następnie musicie nauczyć się ich wymowy na pamięć, nagrać filmik, na którym zaprezentujecie "łamańce" i przesłać na Messenger do pani Barbary Juroszek-Sowa lub pani M. Biały:)

      O zwycięstwie zdecyduje ilość wierszy, stopień ich trudności, poprawność i tempo wypowiedzi. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma ocenę celujący z aktywności z j.angielskiego lub niemieckiego oraz dodatnie punkty z zachowania:)))

      Szczegółowy regulamin tutaj ---- > konkurs_Crazy_Tongues.pdf

       

      Zachęcamy do udziału i życzymy zwariowanej zabawy!!!

      Oto przykładowe łamańce: LAMANCE_JEZYKOWE.docx

       

      Dziękuję:)