• 23 października 2022 r. BEDNARY 2022 – WYCIECZKA UCZNIÓW – KIERUNEK ROLNIK

     • W dniu 23.09.2022r. uczniowie klas IV i I technik rolnik wzięli udział w Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Agro Show 2022 w Bednarach pod Poznaniem. Największa w Europie impreza wystawiennicza maszyn rolniczych, środków produkcji i wyposażenia gospodarstw. Organizatorem targów była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć swoje ulubione marki, dowiedzieć się o nowościach na rynku. Ciekawym elementem targów był pokaz pracy maszyn na polu. Uczestnicy otrzymali również drobne upominki od wystawców. Wyjazd by

      Bogatsi w wiedzę i z głowami pełnymi marzeń o nowinkach technicznych w rolnictwie, uczniowie wraz z opiekunami wrócili bezpiecznie do Zarzecza. 

     • 23 października 2022 WYKŁAD PANA ANDRZEJA KUBIKA

     • 1 września uczniowie rozpoczęli naukę na nowym kierunku Technik Ochrony Środowiska z innowacją Recykling. Za nimi pierwsze zajęcia z recyklingu! Wykład z młodzieżą prowadził nie kto inny, jak Pan Andrzej Kubik - Prezes firmy GPR Guma i Plastik Recykling - animator Projektu REC-EDU, który o recyklingu, wie już chyba wszystko i chętnie dzieli się swoją wiedzą z młodzieżą.Przyszli "recyklerzy" dowiedzieli się m.in na czym jest recykling, Dzień Długu Ekologicznego, SUP czy GOZ.Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali podręczniki autorstwa Fundacji Plastics Europe polska pozyskane w ramach projektu Recykling i Edukacja. Było ciekawie i inspirująco. Uczniowie czekają już na kolejne inspirujące zajęcia z recyklingu!

     • 22 września 2022 r. KOMPUTERY W RAMACH REC-EDU JUŻ W SZKOLE!

     • Dzięki uprzejmości BOŚ w Rzeszowie do Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu trafiło 28 zestawów komputerowych. 20 września przedstawiciele naszej szkoły: pani Beata Klisz - dyrektor, pani Magdalena Liszka-Konieczny - koordynator klasy technik ochrony środowiska z innowacją recycling, pan Tomasz Bury - Wójt Gminy,  Kacper Głubisz - przedstawiciel uczniów oraz pracownicy BOŚ Oddział  w Rzeszowie spotkali się, by podpisać protokół darowizny zestawów komputerowych.Szczególne podziękowania kierujemy do pana Andrzeja Kubika - Prezesa firmy GPR Guma  i Plastik Recykling oraz Anny Krasoń - Dyrektor Oddziału BOŚ w Rzeszowie  za pomoc w pozyskaniu komputerów. Z pewnością posłużą one uczniom przez kilka następnych lat.Dziękujemy!

     • 22 września 2022 r. CZY MOŻE BYĆ HISTORYCZNA I SMACZNA KUCHNIA?

     • Gmina Lubaczów jest miejscem pełnym kresowego kolorytu, zaś kresowa kuchnia przeżywa dziś swoisty renesans. Dziś, 22.09.2022r, w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej, powróciliśmy do smaków z przeszłości dzięki warsztatom kulinarnym pt.” Wokół najstarszych polskich książek kucharskich – staropolska kuchnia kresowa”. Prowadzącymi byli goście/pracownicy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Nasze uczennice z klasy 1 TŻ – Wiktoria Winiarz., Anna Kukułka i Anna Słysz, pod opieką p. Małgorzaty Bal odkrywały dziś nowe smaki dzięki udziałowi w tych wspaniałych warsztatach. Zdobycie nowych umiejętności i poszerzenie wiedzy o dawnej kuchni historycznej wpłynie na kształtowanie doświadczeń i wybory żywieniowe przyszłych adeptów gastronomii. Było bardzo ciekawie i pysznie , co widać na załączonych zdjęciach. 

     • 18 września 2022 r. KADRY DLA RECYKLINGU

     • Od września w naszej szkole naukę rozpoczęli uczniowie na kierunku Technik Ochrony Środowiska z innowacją Recycling – to innowacyjny projekt, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i wyzwaniom współczesnego świata. Gospodarka odpadami, przetwórstwo tworzyw sztucznych to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. „Recykling nie jest medialnym wymysłem „nawiedzonych” ekologów, ani sposobem uspakajania wyrzutów sumienia spowodowanych rosnącą konsumpcją. Jest konsekwencją szybko pogłębiającej się degradacji naturalnego środowiska i stale rosnącego zapotrzebowania na surowce do produkcji”. Nasz kierunek to nowatorski w skali kraju projekt partnerstwa samorządu i biznesu. Patroni kierunku zaoferowali szerokie wsparcie merytoryczne w procesie kształcenia, szereg zachęt materialnych dla pilnych i zaangażowanych uczniów oraz możliwość podjęcia pracy po ukończeniu nauki.

       

       

      Już teraz robi się głośno o naszej Szkole i nowym kierunku….a to dopiero początek.

       

       

      Zapraszamy do lektury artykułów w „Portalu Komunalnym” i „Plastime Magazine”.

       

       

      https://portalkomunalny.pl/526828-526828/

       

      https://imch.pl/wiadomosci/zarzecze-ruszyla-nauka-zawodu-technika-recyklingu/

     • "SPRZĄTANIE ŚWIATA" - WSPÓLNA LEKCJA POSZANOWANIA ŚRODOWISKA

     • "Wszystkie śmieci są nasze" to hasło tegorocznej akcji podczas, której sprawdziliśmy jak nasza młodzież radzi sobie z segregacją śmieci. Okazuje się, że uczniowie świetnie znają zasady segregacji i czują potrzebę dbania o środowisko naturalne Akcja Sprzątania świata angażuje i integruje społeczność szkolną oraz jest wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

     • 9 - 12 WRZEŚNIA KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

     • W dniach 9-12 września, w bibliotece szkolnej odbył się „Kiermasz używanych podręczników”. Zainteresowanie młodzieży zarówno sprzedażą, jak i kupnem książek było ogromne. Na kiermaszu wystawiono prawie 350 podręczników i tylko niewielki procent nie znalazł nowego nabywcy.

      Nad sprawną organizacją całej akcji czuwała p. Alicja Pilch i uczennice kl. IV TL – Karolina Gołąb, Julia Mikołajek i Natalia Winiarz.

     • 26 wrzesień 2022r. - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • W tym dniu na uczniów naszej szkoły czekają różne konkursy, zabawy i ciekawe lekcje poświęcone tej tematyce. Dodatkowo nauczyciele języków obcych przygotowali konkurs dla wszystkich uczniów.

      Każdy uczestnik ma za zadanie wybrać sobie "łamaniec językowy" czyli krótki, trudny do wymówienia wierszyk. Możecie wybierać "łamańce" w języku: angielskim, niemieckim, polskim oraz ukraińskim. Tylko 1 w danym języku!!! Jednak wierszy może być maksymalnie 4 po jednym w każdym języku. Następnie musicie nauczyć się ich wymowy na pamięć, nagrać filmik, na którym zaprezentujecie "łamańce" i przesłać na Messenger do pani Barbary Juroszek-Sowa lub pani M. Biały:)

      O zwycięstwie zdecyduje ilość wierszy, stopień ich trudności, poprawność i tempo wypowiedzi. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma ocenę celujący z aktywności z j.angielskiego lub niemieckiego oraz dodatnie punkty z zachowania:)))

      Szczegółowy regulamin tutaj ---- > konkurs_Crazy_Tongues.pdf

       

      Zachęcamy do udziału i życzymy zwariowanej zabawy!!!

      Oto przykładowe łamańce: LAMANCE_JEZYKOWE.docx

       

      Dziękuję:)

     • 04.09.2022 r. Pożegnanie lata w Gminie Zarzecze

     • Chcieliśmy  dowiedzieć się czy dzieci z Gminy Zarzecze znają zasady zdrowego żywienia? Okazuje się, że znają je doskonale i znakomicie poradziły sobie z budową piramidy zdrowego stylu życia w ramach warsztatów, które odbyły się w pierwszą niedzielę września w parku w Zarzeczu. Pod czujnym okiem uczniów naszej szkoły dzieci mogły również tworzyć obrazy z warzyw, bransoletki z koralików. Wzięły również udział w zajęciach fitboolu. Uczniowie kształcący się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych prezentowali także swoje umiejętności obsługi termomixu. Serwowali  sałatki i sorbety owocowo-warzywne. Za przygotowanie warsztatów odpowiedzialne były panie: M. Flejszar, S. Strzębała, D. Pieczonka, M. Biały, E. Bąk, E. Mikłasz.

     • 2.09. 2022 Wyzwanie? Nie dla naszych uczniów - technik żywienia i usług gastronomicznych!

     • W dniu 02.09.2022r, młodzież naszej szkoły kształcąca się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami: p. Renatą Jedynak,p. Małgorzatą Bal oraz p. Wiolettą Dziedzic, przygotowała poczęstunek na uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Siennowie. Nasze potrawy degustowało szerokie grono dostojnych gości. 

      Efekty pracy naszych zdolnych uczniów i uczennic przedstawiają poniższe zdjęcia. Już na sam widok apetyt rośnie...