• 22 marca 2023 r. WARSZTATY WUP

     • Dzisiaj uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników WUP w Rzeszowie Panią Urszulę Adamczyk i Pana Wojciecha Wosia. Tematyką warsztatów było „ Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy” oraz „ Mobilność na europejskim rynku pracy. Maturzyści na progu dorosłego, samodzielnego życia mogli poznać możliwości jakie daje im rynek. Jak skutecznie  poszukiwać pracy w Polsce i za granicami kraju.

     • 16 marzec 2023 r. WARSZTATY LOGISTYCZNE

     • Dzisiaj w naszej Szkole odbyły się warsztaty logistyczne. Uczniowie szkół podstawowych z Zarzecza, Siennowa i Żurawiczek zgłębiali tajniki logistyki i poznawali swoje predyspozycje zawodowe. Wspierali ich w tym nasi logistycy. Wszyscy starali się pokazać z jak najlepszej strony. Podsumowaniem warsztatów było wyróżnienie najbardziej kreatywnej grupy. Uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki oraz wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych.

     • 2 marca 2023 r. Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI

     • 2 marca 2023 r. zostały podpisane dwa porozumienia: z przedstawicielami Firmy Zelmotor Sp. z o. o oraz Połoniny Kurort Sp. z o. o. Firmę Zelmotor reprezentował pan Józef Oziębło - prezes firmy, zaś Połoniny Kurort pani Dominika Bachmat - pełnomocnik Zarządu .
      Z kolei pan Tomasz Bury - Wójt Gminy Zarzecze reprezentował organ prowadzący szkołę, zaś ze strony szkoły porozumienia podpisała pani Beata Klisz - dyrektor szkoły.
      Dzięki podpisanym umowom firma Zelmotor udzieli wsparcia w formie doposażenia pracowni gastronomicznych. Z kolei spółka Karpaty Kurort będzie współpracowała w zakresie organizacji praktyk uczniowskich. Dzięki temu uczniowie będą mieli możliwość odbywać praktyki w hotelach należących do spółki.

     • 17 marca 2023 r. WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY W BOGUCHWALE

     • Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny.Targi odbędą się
      wBoguchwale oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00. Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

      – Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.

      Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik będzie mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

      Zapraszamy na Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale - oraz w 15 innych miejscowościach:

      Będą to:

      OLSZTYN w województwie warmińsko-mazurskim; Kompleks koszarowy ul. Saperska 1

      OŁAWA w województwie dolnośląskim; Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy,  ul.3 Maja 18e

      MOGILNO w województwie kujawsko-pomorskim; Hala widowiskowo-sportowa Mogilno Sport Sp. z.o.o., ul. Grobla 1b

      CHEŁM w województwie lubelskim; MOSiR, ul. Graniczna 2a.

      MIĘDZYRZECZ w województwie lubuskim; Hala Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku, Osiedle Kasztelańskie 8b

      SKIERNIEWICE w województwie łódzkim; Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego, ul. Batorego 64c                       

      LIMANOWA w województwie małopolskim; Limanowski Dom Kultury, ul. Bronisława Czecha 4

      RADOM w województwie mazowieckim; Szkoły ZDZ im. 72 pp, ul. Saska 4/6                                         

      BRZEG w województwie opolskim; Muzeum Piastów Śląskich, Plac Zamkowy 1

      WYSOKIE MAZOWIECKIE w województwie podlaskim; Urząd Miejski, ul. Ludowa  19

      KARTUZY w województwie pomorskim; Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Osiedle Wybickiego 33

      MYSŁOWICE w województwie śląskim; Centralne Muzeum Pożarnictwa ul. Stadionowa 7a

      PIŃCZÓW w województwie świętokrzyskim; Hala widowiskowo-sportowa  ul. Republiki Pińczowskiej 42

      KONIN w województwie wielkopolskim; Zespół Szkół im. M.Kopernika, Aleje 1 Maja 22                     

      GRYFINO w województwie zachodniopomorskim; Hala widowiskowo-sportowa przy I LO, ul. Parkowa 1a                                 

       

      Różne drogi do służby wojskowej

      W każdym z tych miejscosoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Dowiedzą się przede wszystkim, na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, – kto może podjąć to wyzwanie, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do DZSW. Obecni podczas targów rekruterzy przedstawią informację jak zostać żołnierzem zawodowym, a także możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej również będą mogli zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.

      Seria Q&A z rekruterem

      Podczas Targów dostępne będą punkty rekrutacyjne obsługiwane przez wojskowe centra rekrutacji. Przedstawiciele WCR nie tylko udzielą szczegółowych informacji czy odpowiedzą na pytania i wątpliwości, ale również - na życzenie -  przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań. Zdecydowani będą mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie do służby. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji przedstawi także szkolenia realizowane w ramach projektów MON w klasach wojskowych czy szkolenia ochotniczego dla studentów w programie Legia Akademicka.

      Możesz stać się jednym z nas

      Osoby, które myślą o konkretnych formacjach będą mogły bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z żołnierzami, ponieważ podczas targów wystawiać się będą m.in. 21 Strzelców Podhalańskich, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Swoją ofertę przedstawią również wszystkie uczelnie wojskowe
      w Polsce.

      Pokazy najnowocześniejszego sprzętu, wyszkolenia żołnierzy i … grochówka

      Program targów wzbogacą liczne atrakcje, które tak bardzo cieszą miłośników wojskowości. Zaplanowano prezentacje nowoczesnego sprzętu m.in. przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK, Dron Fly Eye i wyposażenie wojskowe, jak również pokazy działań żołnierzy. Będzie można zobaczyć występy orkiestry wojskowej. A na zakończenie rzecz jasna nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka oraz świeży chleb z piekarni polowej.

      Wojskowe Targi Służby i Pracy to propozycja dla zdecydowanych na służbę wojskową jak i wciąż szukających pomysłu na swoją zawodową drogę. 

      Bliższych informacji nt. Wojskowych Targów Służby i Pracy udziela Rzecznik Prasowy OZ CWCR w Rzeszowie sierż. Bartłomiej NITYCHORUK (tel. 603 675 578; e-mail: b.nitychoruk@ron.mil.pl).

       

     • 02.03.2023 r. ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU LOGISTYCZNEGO

     • W dniu 02.03.2023 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty szkolny konkurs logistyczny "Logistyka bez tajemnic".

      W konkursie zmagało się 25 uczniów z klas 1-3.

      Najlepsze wyniki uzyskali:

      I miejsce Karol Nawolski z klasy 3 TL

      II miejsce  Norbert Bielec z klasy 3 TL

      III miejsce  Szymon Stabryła z klasy 2 TL

       

      Zwycięzcom gratulujemy!

       

     • 3 MARCA 2023 ZAJĘCIA Z INNOWACJI PSZCZELARSTWO

     • Uczniowie klasy 1 Technik Rolnik z innowacją pszczelarstwo na zajęciach przygotowywali ramki wtapiając w nie węzę . Już wkrótce przygotowane tak ramki znajdą się w ulu, by mogły tam służyć rodzinie pszczelej w jej rozwoju, a nam ludziom w pozyskaniu smacznego miodu.

     • 1 MARCA 2023 NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

     • W dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Byli to żołnierze powojennego podziemia antykomunistycznego, którzy walczyli o wolność Polski.

      Z tej okazji już po raz drugi został zorganizowany Rajd Pieszy pamięci płk Wojciecha Szczepańskiego - komendanta AK obwodu Jarosław,  Żołnierza Niezłomnego  dla uczniów klas mundurowych - W Rajdzie udział wzięli również uczniowie ze Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce , którym serdecznie dziękujemy za wspólny przemarsz na trasie Zarzecze-Łapajówka-Żurawiczki.

      Uczestnicy Rajdu wzięli udział i również w uroczystościach upamiętniających płk W. Szczepańskiego zorganizowanej przez społeczność Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach

      Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali również poczęstunek dla uczestników Rajdu oraz zaproszonych gości.

      Dziękujemy pani dyrektor Monika Sosnowska  za możliwości wspólnego świętowania.

      Honorowy Patronat nad Rajdem objął IPN - o. Rzeszów, Wójt Gminy Zarzecze oraz Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze.