„PODRÓŻ PO WIEDZĘ…” zakończenie projektu 28.03.2019

Ten dzień w naszej szkole obfitował w szereg wydarzeń Jak co roku świętowaliśmy Dzień Św. Patryka. Z tego powodu dominował kolor zielony i to nie tylko jeśli chodzi o odzież wierzchnią. Uczniowie kl. II TŻ pod okiem pani A. Matkowskiej oraz D. Pieczonki przygotowali zdrowe smoothie, ciasta szpinakowe oraz tartę, które następnie serwowali całej społeczności szkolnej.

Ponad to, odbył się finał konkursu organizowanego w ramach obchodów Dnia Św. Patryka – „Zdrowe i zielone“, w którym uczniowie mieli za zadanie przygotować smaczny, zielony i przede wszystkim zdrowy deser. Udział wzięły nie tylko osoby z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych! Zostały wyłonione trzy pierwsze miejsca:

I miejsce – Karol Mucha, kl. IV TŻ, który przygotował makaroniki z ganache z białej czekolady wraz z bezą aromatyzowaną herbatą matcha i sos z cydru według jego autorskiego przepisu;

II miejsce – Dominika Dubiel, kl. ITL, która przygotowała naleśniki szpinakowe z serkiem;

III miejsce – Mateusz Maślanka, kl. IV TL, który przygotował ciasto szpinakowe.

Pozostali uczestnicy, którzy także przygotowali przepyszne smakołyki, zostali wyróżnieni.

 

Na koniec odbyło się krótkie podsumownie projektu, w którym nasza szkoła brała udział. Był to projekt pt. „Staże zawodowe – podróż po wiedzę i doświadczenie“, który był finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu POWER. Dzięki niemu 53 uczniów z naszej szkoły w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technik Logistyk, mogło odbyć dwu-tygodniowe praktyki w Grecjii, zdobyć nowe, cenne doświadczenia zawodowe oraz podszkolić język. W podsumowaniu wzięła udział cała społeczność szkolna, jak i lokalna, wójt gminy Zarzecze p. Tomasz Bury oraz dyrektorzy z okolicznych szkół. Wszyscy mieli możliwość zobaczenia zdjęć, które przedstawiały pracę i czas wolny w Grecji oraz wysłuchania krótkiej prezentacji przygotowanej przez uczniów oraz obejrzenia filmu. Na zakończenie każdy uczestnik projektu otrzymał certfikat potwierdzający jego udział w kursach przygotowujących do stażu oraz z odbytej praktyki zawodowej. Było to niewątpliwie cenne doświadczenie dla każdego uczestnika, dlatego z łezką w oku będziemy wspominać tę podróż.

Kontakt

Adres: ul. Ks. Stanisława Gajeckiego 7, 37-205 Zarzecze
E-mail: zswitos@itl.pl
Telefon: 16 640 15 82
Fax: 16 640 12 17