PODRÓŻ PO WIEDZĘ I DOŚWIADCZENIE 27.10.2018

W ramach projektu „Staże zagraniczne – podróż po wiedzę i doświadczenie” 53 uczniów naszej szkoły przebywało w Grecji, gdzie od 14 do 27 października odbywali praktykę zawodową.

Po długiej podróży dotarliśmy na miejsce. Wszyscy byli bardzo zmęczeni, jednak równocześnie chętni i otwarci na nowe doświadczenia. W ciągu 12 dni uczestnicy odbywali praktyki w swoim zawodzie, jednocześnie szlifując język angielski oraz poznając kulturę Grecji. Uczniowie technikum żywienia pracowali w hotelowej kuchni przygotowując posiłki i obsługiwali gości w restauracji. Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia regionalnych  produktów na lokalnym targu, a także brali udział w wielu kursach np. robienia pizzy i parzenia kawy oraz wycieczkach fakultatywnych do oliwiarni, winiarni i destylarni.

Natomiast nasi logistycy uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez specjalistów z tej branży, poświęconych tematyce logistyki. Brali udział również w wyjazdach do magazynów, zakładów oraz firm, gdzie poznawali ich funkcjonowanie oraz dokumentację.

W czasie wolnym uczniowie chętnie spędzali czas przy hotelowym basenie, na plaży oraz brali udział w wielu wycieczkach m.in. uczestniczyli w całodniowym rejsie na urokliwą wyspę Skiathos, odwiedzili mistyczne klasztory na Meteorach, zwiedzili stare miasteczko Paleos Panteleimonas oraz ruiny zamku w Platamonas.

Kontakt

Adres: ul. Ks. Stanisława Gajeckiego 7, 37-205 Zarzecze
E-mail: zswitos@itl.pl
Telefon: 16 640 15 82
Fax: 16 640 12 17