ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 14.11.2018

Uroczyste obchody Święta Szkoły połączone z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w naszej szkole 14 listopada 2018 r.

W uroczystości wzięli udział władze kościelne, gminy i powiatu, żołnierze 3 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, rodzice, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, społeczność szkolna i lokalna. Swoją obecnością zaszczycił zebranych przyjaciel szkoły – pan Jan Budziaszek – perkusista legendarnego zespołu Skaldowie.

W programie artystycznym wystąpili wspólnie z uczniami absolwenci naszej szkoły, chór parafialny, zespół śpiewaczy oraz taneczny ze Szkoły Podstawowej z Zarzecza, uczniowie Szkoły Podstawowej z Zarzecza, Rożniatowa i Żurawiczek.

Licznie zebrana społeczność lokalna wzięła udział w zaprezentowanej przez artystów „Lekcji historii” przybliżającej czasy niewoli oraz odzyskania niepodległości. Po niej rozpoczęło się wspólne śpiewanie pieśni niepodległościowych. Pomocą służyły teksty wyświetlane na dużym ekranie oraz specjalnie na tę okazję przygotowane śpiewniki, które były też drobnym upominkiem dla zebranych. Śpiew animowały połączone siły chóru parafialnego, szkolnego oraz zespołu instrumentalnego.

Słowo do zebranych skierował pan Jan Budziaszek przypominając trudne czasy Polski oraz jej bohaterów, pod których wodzą Ojczyzna zawsze wychodziła zwycięska.

Na zakończenie słowo podsumowania skierował do wszystkich sekretarz Rady Powiatu, przewodniczący Rady Gminy Zarzecze – pan Mariusz Pieniążek, dziękując zebranym za udział w tym patriotycznym wieczorze. Podkreślił wagę takich spotkań, zwłaszcza w tym roku, kiedy przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości.

Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek – tradycyjny bigos oraz inne wyszukane dania, przygotowane przez uczniów pod okiem nauczycieli z pionu żywienia.

Mamy nadzieję, że spotkanie nie będzie jedynym tego rodzaju wydarzeniem, ale stanie się już tradycją i za rok spotkamy się ponownie na świętowaniu wydarzeń historycznych.

Kontakt

Adres: ul. Ks. Stanisława Gajeckiego 7, 37-205 Zarzecze
E-mail: zswitos@itl.pl
Telefon: 16 640 15 82
Fax: 16 640 12 17